Čebelica Lili in trot Bine sta letošnje šolsko leto glavna junaka lutkovne predstave, v kateri se jima pridružijo prijatelji – pajek Pino, pikapolonica Polona, kobilica Karli, metulj Maj in mravlja Mija. Prijatelji se srečujejo s podobnimi težavami kot učenci in učenke v prvem triletju osnovne šole, rešujejo pa jih s pomočjo sočutja in spoštovanja drugačnosti.

Lutkovna predstava Lili in Bine je svojo premiero doživela v začetku šolskega leta in požela veliko pohval in zanimanja, zdaj pa aktivno gostuje po različnih šolah po vsej Sloveniji. (vir: Založba Rokus)

Tudi nas so obiskali in nam s pomočjo lutkarjev Ane in Tinesa ter režiserke Irene pričarali prav posebno predstavo z vsemi, nam že dobro znanimi junaki, ki nam pomagajo pri učenju v 1. triletju.

Hvala vam za prelep podaljšek tradicionalnega slovenskega zajtrka.

Predstavo in uro gledališke vzgoje je omogočila Občina Šentrupert v sodelovanju z JSKD OI Trebnje.