Ena od pomembnih sporazumevalnih veščin, kateri po navadi namenimo premalo časa, je prav gotovo poslušanje. S pomočjo četrtošolcev so učenci 1. a razreda krepili ravno to.  Prvošolci so se odzvali na prijazno povabilo in se odpravili v knjižnico, kjer so jih že pričakali učenci 4. razreda z razredničarko Natašo. Najprej smo se pogovorili o knjižničnem bontonu, nato pa so se učenci razdelili v pare oziroma trojice. Vsak učenec četrtega razreda si je izbral svojega učenca iz prvega razreda. Izbrala sta si knjigo ter poiskala kotiček za branje, kjer sta knjigo prebrala. Večinoma so brali starejši učenci, opogumilo pa se je tudi nekaj mlajših. Bilo je prijetno, sproščujoče in poučno. Hvala, da ste nas popeljali v domišljijski svet pravljic.