Slovenija, vse najboljše!

Tako smo zaželeli učenci prvega triletja domovini ob 30. letnici samostojnosti. V okviru kulturnega dne so učenci ob pomoči učiteljic cel dan posvetili domoljubnim temam in dejavnostim. Tako smo se v vseh treh razredih pogovarjali o nastanku samostojne države in pomenu samostojnosti, prepevali smo slovensko himno, barvali slovensko zastavo in grb, si ogledali nekaj promocijskih videoposnetkov o naši naravni in kulturni dediščini, pregledali knjige o naravnih lepotah naše države in izpolnjevali nemo karto.

Prvošolci so prebrali zgodbo o povodnem možu, ki prebiva v reki Krki in dan zaključili s pogovorom o domačem kraju in z risanjem po opazovanju. Nastale so lepe risbe cerkve na Veseli Gori.

Drugošolci so poleg skupnih dejavnosti spoznali nekaj zgodovinskih prelomnic na poti našega naroda in prebrali zgodbi o Petru Klepcu in Martinu Krpanu, branje pa smo zaključili z zgodbo Dese Muck, Kokoška velikanka. Zabavali so se ob igranju kviza Potepanje po Sloveniji, s katero smo spoznavali še druge kraje in njihove znamenitosti, na koncu pa še peli ljudske pesmi in zaplesali polko. V zvezke so izdelali osebno izkaznico naše Slovenije.

Tretji razred pa je  izdelal še miselne vzorce, prebrali knjigo o naši kokoški in spoznali enega izmed pravih slovenskih fantičev- Kekca.

Kljub številnim dejavnostim, so se učenci zabavali in lepo sodelovali. Takih dni, posvečenih naši Sloveniji, bi moralo biti več.

Vse najboljše, draga naša domovina! Še na mnogo let samostojnosti!