Računalništvo je predmet, pri katerem se spoznavanje in razumevanje osnovnih zakonitosti računalništva prepleta z metodami neposrednega dela z računalniki. To znanje učencem odpira možnosti, da pridobijo temelje računalniške pismenosti, ki so potrebni za življenje v informacijski družbi in pri nadaljnjem izobraževanju.

Predmet je razdeljen na tri enoletne sklope

• UREJANJE BESEDIL
  • MULTIMEDIJA
  • RAČUNALNIŠKA OMREŽJA

TRAJANJE: 1 ura tedensko, 35 ur letno

CILJI PREDMETA:

Učenci:

• spoznajo osnovne pojme računalništva,
  • spoznajo vlogo in pomen računalniške tehnologije,
  • spremljajo razvoj računalniške tehnologije,
  • pridobijo temeljna znanja, spretnosti in navade za učinkovito in uspešno uporabo sodobne računalniške tehnologije za zadovoljevanje svojih in družbenih potreb;
  • razvijajo komunikacijske spretnosti,
  • oblikujejo stališča do pridobljenih informacij in krepijo merila za vrednotenje lepega,
  • razvijajo sposobnost za učinkovito in estetsko oblikovanje informacij,
  • pridobivajo sposobnost samostojnega reševanja problemov,
  • razvijajo sposobnost in odgovornost za sodelovanje v skupini ter si krepijo pozitivno samopodobo,
  • bogatijo svoj jezikovni zaklad in skrbijo za pravilno slovensko izražanje.

POTEK DELA:

• Učenci izdelke izdelujejo izključno v šoli, tako da domačega dela ni.
  • Vsak učenec dela ali na svojem računalniku ali v paru. Računalnik doma ni potreben.

NAČINI PRIDOBIVANJA OCENE:

• Ocenjujejo se izdelki, ki jih učenci predmeta izdelajo v šoli pri urah izbirnega predmeta.
  • Učencec pridobi najmanj 3 ocene.