Poleti nam je nevihta poškodovala/zlomila drevo na otroškem delu igrišča.

Ob lepem in toplem vremenu vsi radi uživamo v blagodejni senci dreves. Rodila se je ideja, da bomo zasadili nekaj dreves, v katerih senci se bomo ohladili, uživali v njihovi lepoti in poslušali ptičje petje.

Da bi učenci res znali ceniti pomen in koristnost dreves, je bila akcija zasnovana tako, da so tudi učenci prispevali po svojih zmožnostih. Odlično so se odzvali, oni, njihovi starši, celo kakšna babica in dedek sta prispevala.

Z njihovim denarjem smo kupili 3 drevesa in primerno zemljo, šola pa je prispevala denar za 2 drevesi in opore za drevesa.

Eno drevo je šoli podaril g. Miha Gregorčič, g. Marjan Slapšak je pet dreves pripeljal iz Trebnjega do šole.

S pomočjo naših devetošolcev Jana, Gala, Denisa, Marka in Mihe smo pod budnim in strokovnim nadzorom hišnika Pavla včeraj drevesa tudi posadili.

Na koncu so nas naše prijazne kuharice in kuhar pogostili s toplim napitkom in pecivom.

Hvala vsem.

Veselimo se pomladi in prvih listov naših novih dreves (platana, ambrovec, ginko in katalpe).

Akcijo je organizirala in vodila Suzana Pekolj.

[Galerija ni najdena]