Tudi letos smo na šoli izvedli tradicionalni slovenski zajtrk, ki ga naši, ekološko osveščeni, učenci vsako leto težko pričakujejo.

Z veseljem so, predvsem učenci prve in druge triade ter otroci v vrtcu, do zadnje drobtinice pozobali kruh, namazan z okusnim maslom in domačim sladkim medom, teknila so jim tudi jabolka lokalnega izvora. Zaradi lončka toplega domačega mleka je bil okus zajtrka še bogatejši.

Res je, lokalno pridelana hrana, ki je rezultat pridnih rok slovenskih kmetov in čebelarjev, tekne najbolj!

Med nam je, tako kot že vrsto let, podarilo Čebelarsko društvo Šentrupert in mentorica čebelarskega krožka Mira Vukolič, za kar smo jim zelo hvaležni. Čebelar Peter Kurent je otrokom na kratko predstavil delo čebelarskega društva in pomen uživanja medu za zdravje. Med glavnim odmorom smo po šolskem radiu zavrteli in zraven zapeli priljubljeno pesem Čebelar.

Na čebelice pa niso pozabili niti učenci 5. razreda in mali čebelarčki.

V 5. r. so raziskovali življenje čebel, izdelali plakat, slikali medenjake in skuhali čaj, ki so ga zasladili s slovenskim medom.

Udeleženci čebelarskega krožka pa so izdelali čudovite panjske končnice s posebno likovno tehniko.

Med so iz Čebelarskega društva Šentrupert podarili čebelarji:

1. Franc Anderlič (2 kg)
  2. Stane Krnc (2 kg)
  3. Antonija Ahlin (1 kg)
  4. Marko Lamovšek (1 kg)
  5. Jože Jerovšek (1 kg)
  6. Anton Erpič (1 kg)
  7. Gregor Tratar (1 kg)
  8. Stane Debevec (1 kg)
  9. Vinko Marn (1 kg)
  10. Viktor Povše (1 kg)
  11. Stane Višček (1 kg)
  12. Peter Kurent (1 kg)
  13. Bojan Starič (1 kg)
  14. Mentorica Čebelarskega krožka Mira Vukolič (1 kg).