V četrtek, 10. 9. 2020, smo se učenci od 1. do 3. razreda z avtobusom odpravili proti Dolam pri Litiji. Pot nas je peljala mimo hribovske pokrajine, obdane z gozdovi, pašniki in čudovitim razgledom. Brez ovinkaste ceste v hribih pač ne gre :D. Z Dol smo se peš odpravili proti vasi Suhadole, kjer je oglarska domačija Medved, kjer gojijo tradicionalno obrt pridobivanja oglja. Domači so nas lepo sprejeli in po malici nam je gospa Bernarda predstavila oglarjenje. Ob kopi – kupu zloženega lesa, prekritega s smrekovimi vejami in zemljo, smo si ogledali tudi oglarsko orodje in fotografsko razstavo, na kateri smo lahko videli, kako se pripravlja kopo. Delo oglarjev je težko- pomagati mora cela družina (na fotografijah so zbrani vsi, razen najmlajše, ki obiskuje še šolo), in precej umazano. Tudi mi smo bili črni, a se nismo preveč obremenjevali. Še posebej, ker je drugošolec Jan, ki ima tukaj stare starše, teti in strica, za nas naročil čudovite tortice na palčki, ki jih je naredila njegova teta Janja, ki je slaščičarka. Oglarji z domačije Medved so nam podarili vrečko njihovega oglja, ki ga drugače prodajajo kar na domu ali po gostilnah za žar, da smo z njimi po prihodu v šolo lahko z njim risali utrinke lepega dne.