Otroci od prvega do četrtega razreda smo se z učiteljicami odpravili do gozda v Škrljevem. Ob prihodu smo se najprej razdelili v skupine, nato pa raziskovali gozd in življenje v njem. Pri raziskovanju smo si pomagali z učnimi listi, na katere smo zapisovali svoja opažanja. Gozd smo opazovali z vsemi čutili, iskali različne drevesne vrste, nabirali drevesne liste različnih barv in oblik, poiskali gozdne plodove ter za zaključek naredili bivake za manjše gozdne živali. Še posebej je bilo zanimivo pri labirintu, saj je bila med drevesi napeljana vrv, mi pa smo morali z zavezanimi očmi priti do cilja. Ob povratku v šolo smo iz drevesnih listov v parih in trojicah oblikovali živali. Preživeli smo lep dan v naravi.